Spis ciekawostek

Logo serwisu Biblia


Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
CiekawostkiJerycho


Pamiętacie biblijne miasto Jerycho?

Miasto to leży nieopodal Jordanu, naprzeciwko miejsca, w którym naród wybrany miał przekroczyć rzekę, żeby wejść do Ziemki Obiecanej. Dlatego kiedy Izraelici czekali na przekroczenie Jordanu, Jozue wysłał wywiadowców właśnie w okolice tego miasta.

Jerycho leży około 270 m poniżej poziomu morza i jest jednym z najniżej położonych miast na świecie.

Mało kto jednak wie, że jest to najstarsze ze znanych obecnie miast. Jest też najstarszym miastem nieprzerwanie istniejącym. Archeolodzy odkryli w jego miejscu ponad dwadzieścia warstw archeologicznych, z których najniżej położona datowana jest na około 9 tys. lat p.n.e.

I jest to miasto, które zostało zdobyte z Bożą pomocą. Jak pamiętamy z Biblii, Pan nakazał Izraelitom przez siedem dni okrążać miasto grając na trąbach z rogów baranich. Siódmego dnia razem z trąbami cały lud wzniósł okrzyk bojowy i wtedy mury Jerycha rozsypały się.

Dzisiaj uczeni próbując udowodnić, że cuda nie są cudami, ustalili, że powodem rozsypania murów były wibracje wywołane dźwiękiem trąb i okrzykami. I jest to pewnie prawda, ale czy potrafią udowodnić, że Bóg nie posługuje się czasem prawami fizyki przy działaniu cudów? Bo nawet jeśli rozsypanie murów było zjawiskiem całkiem naturalnym, to skąd Izraelici, niemający żadnych uczonych, wiedzieli, że ta metoda przyniesie upragniony skutek? A gdyby nawet wiedzieli (ale przecież nie wiedzieli), to kto im powiedział, w jaki sposób wytworzyć dokładnie taki hałas, czyli takie wibracje, jakie poskutkują zburzeniem tych właśnie murów?

Myślę, że właśnie te okoliczności są mocnym dowodem, że zadziałała tu ręka Boża.© 2000–2021 barbara     Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved     Strona nie zawiera cookies